خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه کنکوری

فهرست مطالب

◀️ بسیاری از دانش آموزان روزها خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه کنکوری  دارند  را تجربه می‌کند اما علت آن چیست❓

 خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه کنکوری
خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه کنکوری

🔵 استراحت مناسب ندارید: 💤

منظور از استراحت، استراحت میان مطالعه و استراحت به صورت خواب است. یکی از دلایلی که باعث خواب آلودگی شما وسط روز و در هنگام درس خواندن می‌شود این است که بازه هایی که در نظر گرفتید برای استراحت را استراحت نمی‌کنید، مثلا شما در نظر میگیرید بعد از ۱ ساعت مطالعه یک ربع استراحت کنید، اما آن یک ربع به فعالیتی مشغول می‌شوید که انرژی زیادی از شما میگیرد و برگشت به مطالعه سخت میشود، مورد دوم خواب شبانه و میان روزی است اگر خواب غیر منظمی دارید نمیتوانید سطح انرژی مناسبی را تجربه کنید،پیشنهاد میکنم میانِ روز ٣٠ دقیقه چشمان خود را ببندید و شب ها هم خواب مرتب و خوبی داشته باشید.

[feed url=”https://vsalkonkur.com/feed/” number=”5″]

📝 هنگام مطالعه فعال نیستید:

اگر هنگام مطالعه صرفا منفعل باشید و فقط به کتاب نگاه کنید مسلما خواب آلود خواهید بود، کار درست این است که یک مطالعه فعال را همراه با قلم و کاغذ تجربه کنید، حتی اگر درسی که میخوانید حفظی است سعی کنید با خط کشیدن زیر نکات مهم فعال باشید، حل سوال نیز یکی دیگر از مصادیق مطالعه فعال است.

🔻مشکلات پزشکی دارید:

مشکلات پزشکی ای مثل کم خونی نیز می‌تواند باعث شود که شما نتوانید آنطور که باید و شاید تمرکز داشته باشید و خوب مطالعه کنید، بنابراین اگر خیلی خواب آلود هستید و همیشه خسته حتما به یک پزشک مناسب مراجعه کنید❗️

✖️ به درس مورد نظر علاقه ندارید:

باید با احساسات مثبت سراغِ درس خواندن بروید، اگر به درس مورد مطالعه علاقه نداشته باشید موقع مطالعه آن درس کسل و بی حوصله هستید و سریع می‌خواهید از آن درس فرار کنید.

خستگی و خواب آلودگی زمان مطالعه کنکوری

در حالت دراز کش درس میخوانید که خستگی و خواب آلودگی به سراغ شما دانش آموزان کنکوری انسانی  می آید.

 

در رخت خواب  و تخت نباید درس بخوانید چون باعث خستگی و خواب آلودگی دانش آموز می شود و اکسیژن محل مطالعه باید کافی باشد. نور فاکتور مهم مطالعه موفق است

پیج اینستاگرام مشاوره انسانی
پیج اینستاگرام وصال کنکور
کانال تلگرام مشاوره انسانی
کانال تلگرام وصال کنکور

مقاله های مشابه

اشتراک گذاری مقاله در:

Telegram
WhatsApp
Print
Email

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *