روش مطالعه درس فیزیک برای کنکور تجربی

فهرست مطالب

خب در ادامه معرفی بهترین روش مطالعه های کنکور سراسری رسیدیم به رشته تجربی و روش مطالعه درس فیزیک برای درصدد بالای ۷۰ زدن! همراه وصال کنکور مشاوره آنلاین کنکور تجربی باشید تا بهم به ناب ترین نکات فیزیک برسیم!

روش مطالعه درس فیزیک برای کنکور تجربی
روش مطالعه درس فیزیک برای کنکور تجربی

روش مطالعه درس فیزیک برای کنکور تجربی

فیزیک می‌تواند درسی سرنوشت‌ساز باشد. علت آن هم این است که اکثر بچه ها در این درس ضعیف هستند و همچنین علاقه ای به پیشرفت در این درس ندارند. پس به راحتی با مطالعه و حل تمرین در این درس، می توانیم جهش بزرگی در نتیجه ایجاد کنیم. با ما همراه باشید تا با بررسی روش مطالعه فیزیک کنکور بتوانید راه های پیشرفت در این درس را پیدا کنید.

باید بدانید که حداقل لازمه حل سوالات فیزیک کنکور آشنایی کافی با محاسبات ریاضی است.پس در صورتی که در محاسبات مشکل دارید قدم اول در روش مطالعه فیزیک این است که برای تقویت محاسبات ریاضی هم تلاش کنید. تا به خاطر ضعف در محاسبات دچار مشکل نشوید.

روش مطالعه فیزیک

حالا به بررسی و شناخت روش مطالعه فیزیک می‌پردازیم. برای مطالعه فیزیک شبیه ریاضی باید ابتدا مفاهیم را از جزوه درسی یا درسنامه کتاب تست یاد بگیرید. حل سوالات آموزشی در تفهیم موضوع بسیار اهمیت دارد. اصلا تصور نکنید با مطالعه و روخوانی کتاب درسی یا درسنامه یا جزوه برای حل سوال آمادگی پیدا می‌کنید! نه! لازمه این موضوع حل تعداد کافی تست و تمرین می‌باشد.
پس این جمله را آویزه گوش خود کنید که:

درس فیزیک مثل روزنامه، خواندنی نیست!

در اصل حل سوالات است که شما را در فیزیک با تجربه تر می‎‌کند. هرچه تجربه‌تان بیشتر آمادگی و تسلط و اعتماد به نفس هم بیشتر می شود. پس از حل سوالات آموزشی و اتمام فصل تست‌های مخلوط و کلی از آن فصل باز هم با رویکرد آموزشی حل کنید. مرور و دوره های پیاپی را در فیزیک هم باید مورد توجه داشته باشید. در هر دور مطالعه باید به تعداد مناسبی تست مروری حل کنید. پس از دست کم دو دور می‌توانید کم کم حل تست‌های زماندار را هم شروع کنید. در کل در درس فیزیک، باید بسیار صبور و با برنامه و پرتلاش باشید تا بتوانید یک نتیجه ایده آل بگیرید.

چطوری فیزیک رشته تجربی رو بخونم درصد بالا بزنم؟
چطوری فیزیک رشته تجربی رو بخونم درصد بالا بزنم؟

منابع مطالعه فیزیک

خب حالا که روش مطالعه فیزیک را یاد گرفتید، قطعاً می دانید که قدم اول برای شروع و به کار گرفتن روش مطالعه فیزیک، انتخاب منبع مناسب است. لزوماً منبعی که باعث شده داوطلبی در درس فیزیک به درصد ۱۰۰ کنکور برسد، بهترین منبع برای شما نیست! بهترین منبع، یعنی کتاب و منبعی که باعث پیشرفت شما بشود.
می دانیم که این درس برای اکثر شما شیرین نیست! ولی رسیدن به هر چیز شیرینی، سختی های خود را هم دارد. پس این سختی را برای یک مدت کوتاه تحمل کنید تا در نهایت به یک شیرینی بزرگ دست پیدا کنید!

گروه چت کنکوری تلگرام پرسش و پاسخ – وصال کنکور خب در ادامه معرفی بهترین روش مطالعه های کنکور سراسری رسیدیم به رشته تجربی و روش مطالعه درس فیزیک برای درصدد بالای ۷۰ زدن! همراه وصال کنکور مشاوره آنلاین کنکور تجربی باشید تا بهم به ناب ترین نکات فیزیک برسیم!

پیش نیازهای فیزیک

در درس فیزیک بهتر است زنجیره‌ها را بشناسید و هر زنجیره را به ترتیب بخوانید. در این صورت بالاترین بازدهی را خواهید داشت. قبل از آن دو مبحث مهم که جزء پیش نیازها محسوب می‌شود را یادبگیرید. اول اندازه‌گیری و کمیت‌های عددی. دوم بردارها و کمیت‌های برداری. بدون آشنایی با این مباحث در حین خواندن فصل‌های بعدی احساس سردرگمی خواهید کرد و در غیر این صورت احتمالاً، روش مطالعه فیزیک که به شما آموزش دادیم، برای شما نتیجه بخش نخواهد بود.

[feed url=”https://vsalkonkur.com/feed/” number=”5″]

فصل های زنجیره ای فیزیک

  • ۱- زنجیره اول حرکت نام دارد که شامل حرکت‌شناسی، دینامیک، کار و انرژی و حرکت نوسانی است.
  • ۲-زنجیره دوم ویژگی‌های فیزیکی مواد شامل چگالی و فشار است.
  • ۳- زنجیره سوم گرما، تعادل گرمایی و قانون گازها و ترمودینامیک است.
  • ۴- رنجیره چهارم الکتریسیته است که شامل الکتریسیته ساکن، خازن، الکتریسیته جاری و مدارها است.
  • ۵- زنجیره پنجم با نام مغناطیس شامل مغناطیس و القای الکترومغناطیسی است.
  • ۶- زنجیره ششم موج است که فصل‌های نوسان، موج‌های مکانیکی، صوت و موج الکترومغناطیسی را در برمی‌گیرد.
  • ۷- زنجیره هفتم نور است که شامل شکست نور ، آینه و منشور می باشد
  • ۸- زنجیره هشتم هم فیزیک جدید شامل فیزیک اتمی و ساختار هسته می‌باشد.

شما می‌توانید هر زنجیره را از ابتدا شروع کنید و تا انتها پیش بروید. در کنار یک زنجیره به طور موازی مطالعه یک زنجیره دیگر هم امکان‌پذیر است. برای انتخاب زنجیره ها هم پیشنهاد می کنیم حتماً بودجه بندی فیزیک کنکور را بررسی بکنید و بعد برای نحوه مطالعه و برنامه ریزی خود تصمیمی بگیرید.

مشاور کنکور انسانی

با رعایت کردن این سیر مطالعاتی کار شما در روش مطالعه فیزیک ساده تر و اصولی تر خواهد بود. در درس فیزیک پشتکار و صبر بسیار مهم بوده و کمک می‌کند هرچه سریعتر بر قله این درس بایستید. پس صبور باشید و منتظر یک تحول بزرگ یک شبه نباشید. شما باید یک مطالعه مستمر و هوشمند به روش هایی که گفتیم داشته باشید تا در نهایت به نتیجه برسید. انتخاب منبع درست برای مطالعه، استفاده از روش درست مطالعه و بعد مرور های به موقع و یک جمع بندی خوب از فصل و در نهایت هم صبر، راه رسیدن به موفقیت در فیزیک کنکور است.

پیج اینستاگرام مشاوره انسانی
پیج اینستاگرام وصال کنکور

مقاله های مشابه

اشتراک گذاری مقاله در:

Telegram
WhatsApp
Print
Email

امتیاز شما به این مقاله چند است؟

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Skip to content